O karavanoch

V našej požičovni sme sa zamerali na ponuku štýlových karavanov poprednej značky Hymer – Eriba. Značka ma tradíciu od roku 1957 a dodnes je pokladaná za jednu z najlepších. Svedčia o tom aj predajné ceny karavanov, ktoré patria ku tým vyšším.

Nami ponúkane obytné prívesy sú vyrbené v rôznom období, všetko sú to už ale veterány. Prešli veľkou rekonštrukciou ako z vonku tak aj z vnútra. Svojim retrovzhľadom sú veľmi pútavé na pohľad a všimne si ich takmer každý človek. Charakteristické sú otváracou strechou, pre zvýšenie výšky interiéru. Ponúkajú pohodlné spanie pre dve dospelé osoby a jedno dieťa, prípadne pre tri dospelé osoby a jedno dieťa, podľa typu karavanu. Zariadenie karavanu je pôvodné, no upravené a zrekonštruované. Sedenie sa rýchlo a jednoducho zmení na spanie a naopak. Karavan má kychynku s plynovým sporákom a umývadlom so studenou tečúcou vodou. Súčasťou je aj chladnička na plyn alebo 230V. Podlľa typu karavanu je vo výbave aj kúrenie a malé wc.

Naše karavany su v hmotnostnej kategórii 750kg a 1000kg. Ťahať ich teda môžete s osobným autom s vodičským preukazom typu B. Príves do celkovej hmotnosti 750kg môžete ťahať za akýmkoľvek osobným autom do hmotnosti 3500kg. Príves s maximálnou celkovou hmotnosťou 1000kg môžete ťahať s autom do maximálnej celkovej hmotnosti 2500kg s vodičským preukazom B, alebo nad touto hmotnosťou auta s vodičským preukazom BE. Celková hmotnosť súpravy pre vodičské oprávnenie B totiž nemôže presiahnúť 4250kg ak je príves do 750kg, alebo 3500kg ak je príves nad 750kg.

Všetky naše prívesy sú brzdené. Maximálna povolená rýchlosť je 80, resp. 100 km/h podľa typu prívesu. Tieto rýchlosti je potrebné dodržiavať vzhľadom na vek karavanov.